Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Árulkodó arcunk II. - A száj - aFüzet

Árulkodó arcunk II. – A száj

Minden egyes találkozás egy ismeretlen személlyel egy remek példa arra, hogy az ember csupán a kinézetével, testi adottságaival milyen óriási hatással tud lenni a másikra, hogy tényleg mennyire működik a kémia – vagy akár az előítélet. Az első benyomás mindig a külsőségekre alapoz; pár másodperc alatt eldöntjük magunkban, hogy szimpatikus, megnyerő -e számunkra a másik, vagy épp, hogy van valami megmagyarázhatatlan rajta, ami miatt taszít vagy bizalmatlanságot kelt a lénye. A harmadik verzió a semlegesség, amikor teljesen nyitva hagyjuk a kérdést, nem címkézzük fel elsőre az idegent (objektív szemmel nézve, ez lenne az ideális). Ez esetben nem kelt különösen se pozitív, se negatív érzést bennünk a másik. Ha ennek okán elgondolkodunk, arra az eredményre juthatunk, hogy egy teljesen titokzatos-, vagy éppen ellenkezőleg: egy önmagában is észrevétlen, szürke személyiséggel van dolgunk, ritka esetben pedig arról van szó, hogy elérkeztünk egy olyan tudatos fejlettségi szintre, ahol nem az ösztönös lényünkre hallgatunk először, már nincs bennünk előítélet.

Előző cikkünkben az ember legsokatmondóbb részét, érzékszervét vettük górcső alá: a szemet. (az írást ITT tudjátok elolvasni)
A szem után közvetlenül a szájra pillantunk a legtöbbet, ez az a szervünk, ami még önkéntelenül vonzza tekintetünket. Különösen beszélgetés közben kerül a figyelmünk középpontjába, de gyakran vizsgáljuk alakját, nagyságát, színét akkor is, ha nem nyílik szóra a partner szája. Párválasztáskor szexuális vonzerőként is működhet, de normál esetben is láthatatlan kódokkal üzen tudatalattinknak a másik személyiségéről .

Az ajkak teltsége, a száj nagysága és alakja az arc formájához és a karakteréhez idomulva, ideális esetben harmóniában van, arányos a többi érzékszervvel. Bár mindegyik kultúrában más és más a divat, itt, Európában úgy tartják, hogy az ideális száj se nem túl pici vagy vékony, sem túl széles vagy vastag, viszont kellőképpen telt és piros.

A nagy száj érzelmi túlfűtöttséget és szellemi szabadságot sejtet, egy bátor, sokszor szívós, harcias jellemet, aki szélsőséges esetekben (ha túl méretes) arcátlan, esetleg hazudozó, olykor elég primitív is. Ha nem csak nagy, hanem aránytalanul széles is az a száj, akkor vakmerőség és durvaság, irányíthatatlanság és megváltozhatatlan szabadságvágy is fölmerülhet.
Ugyanakkor, a nem széles, de nagy ajkak esetében, nagylelkűségre, bőkezűségre, őszinteségre számíthatunk tulajdonosától.

A vastag, húsos száj érzékiségre, érzelmi gazdagságra utal, és úgy általánosságban is ösztönösen nagyobb az illető szexuális étvágya. Hozzá kapcsolódó fogalmak még a luxus, ragyogás, kényelem.

A közepesen vastag, telt ajkak hűséges embert sejtet, egészséges érzelmi életre és értelmi fejlettségre következtet.

A kis száj utalhat takarékosságra, megfontoltságra, csendes, félénk, erkölcsös lehet a tulajdonosa. Ha a pici száj telt ajkakkal párosul, romantikus, sok esetben a kelleténél mimózább lelket is takarhat. Viszont, ha kicsi és mellette még keskeny is, akkor mohóságra, kegyetlenségre is következtethetünk az egyénnél.

A vékony, „penge” száj alattomos, szigorú, komoly jellemvonásokra vall, nők esetében még frigiditással is összekapcsolják, férfiak esetében pedig kifejezetten hideg, racionális, megfontolt jellem jelölője lehet.

A lefelé ívelő száj pesszimista, komoly, kritikus, de akaratos, követelőző, bizalmatlan és állhatatlan ember mutatója. Ennek ellentéte, a fölfelé ívelő száj vidám, barátságos személyt sejtet, de lehet frivol, megbotránkoztató viselkedésű is az egyén.

Akinek nyitva van sokszor a szája, nem zárja össze, amikor nem beszél, következtethetünk az intelligencia hiányára is.

Az előreugró, lefelé görbülő száj esetében gonoszságról, kegyetlen hajlamról árulkodhat, míg ha az előreugró alsó ajak telt, a felső keskeny, kicsapongó, könnyelmű, szélsőséges kéjvágyú egyént jelölhet.

A száj analizálása közben se felejtsük el azért a lényeget: az egyén valódi személyiségét csak akkor ismerhetjük meg igazán, miután már szót váltottunk vele, amikor már túl vagyunk pár találkozáson és sokat mondó szituáción, amelyek egyértelműen beazonosítható személyiségvonásokat is megvillantanak a másikról. Attól függetlenül, hogy idegenként képzeletben eljátszadozunk bizonyos helyzetekben, hogy egy-egy arc milyen embert takarhat, fontos, hogy soha ne ítéljünk elsőre!