Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
BALATON ANNO: Az 1925-ös Balaton-átúszás titkai és csodái – Hat nő átúszta a Balatont – 2. rész - aFüzet

Az onlinebalaton.hu Balaton Anno rovatának egyik augusztus elején publikált gyöngyszemét ajánljuk figyelmetekbe, amelyben közel egy évszázad távlatából visszatekintve olvashatunk egy remek beszámolót az 1925-ös Balaton-átúszásról, amelyen nők is részt vettek. A cikk első részét ITT tudjátok elolvasni.

Az 1925-ös Balaton-átúszás szenzációja volt, hogy mind a hat női versenyző célba ért, így köszönthették az első női bajnokot Belházy Bimbi személyében. Az Est című lap 1925. augusztus 22-i részletes beszámolójának mostani részében kiderül, hogy hány métert úszott a verseny előtt összesen a bajnoknő, mi történt a verseny előtti éjszaka, miért kabarézott Ubling Gizi a vízben, hogyan volt lehetséges, hogy Papini Zoltán utolsóként ért célba és ki volt az a rejtélyes versenyző, akiről senki sem tudott?

„Intimitások a hölgyversenyzőkről

Az Est munkatársa, aki a legkésőbb érkezett versenyzőket is figyelemmel kísérte, – mert hiszen soha eddig nem úszta át nő a Balatont, – a verseny után együtt ült Siófokon a férfi és női bajnokkal, továbbá a verseny intézőivel, akik néhány érdekes epizódot is elmondottak.

Belházy Bimbi

kicsattanó egészségű kerek bronzpiros arcú fiatal leány, húszéves és mindössze három hete fogott versenyzésbe. Arra a kérdésre, hogy eddig hol startolt, pirulva mondja:

– Beszélni se érdemes róla; Kaposvárott meg a Császárfürdőben 66 méteres úszóversenyben. Csak most kezdem … De azt hittem, el se érem Siófokot, hisz egész éjjel mulattunk.

– Hol?

– A Tibor-fürdőben … kényszerből, Balatonfüreden oly szívesen fogadtak, de szoba nem volt és valamennyi leány a fürdőben kapott helyet. Szép modern fürdő, de ott a pihenőben kicsit kemény volt a priccs, na és olyan meleg volt, hogy nem tudtunk jóformán percig se aludni. Hát mulattunk legalább egymás közt.