Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Biztos, hogy megéri az a like? - aFüzet

Biztos, hogy megéri az a like?

Hogy mennyire ártalmas dologgá tud válni életünkben a közösségi médiáktól való függés, naponta érzékelhetjük. Nem csak a kamasz korú gyermekeink, de sokszor mi is azon kaphatjuk magunkat, hogy egyre több időre szippant be a virtuális világ. Rengeteg időnket és figyelmünket vehetik el ezek az oldalak, amit soha többé nem fogunk már visszakapni.

Lerágott csont, jól tudom, de napi szinten tudok rácsodálkozni újra és újra a jelenségre.

Meglehet, a Facebook vagy Instagram oldalak valóban szórakoztatóak tudnak lenni, de semmiképpen sem helyettesítheti egyik sem a való világot. Ha megvizsgáljuk ismerőseink magatartását ezeken az oldalakon, bizony lenne miről elbeszélgetni néhányukkal. Ugyanis, szerintem ott baj van, ha magánszemélyek (!) kényszert éreznek napi szinten (akár többször is) magukról hírt adni, fontosnak érzik tudatni velünk, hogy érzik magukat, mit csinálnak, hol és kivel vannak, hova utaznak, stb. Mindezen információk természetesen képekkel illusztrálva – Instán ugyebár kifejezetten ez a lényeg. Ennyi tömény fölösleges dolgot, mint ami ezeken az oldalakon kering, elképzelni nem tudnék.

Hovatovább, képesek emberek „Élő közvetítést” adni a semmiről! Hihetetlen, és számomra vicces is. Pontosabban, az lenne, ha nem érzékelném, hogy ezt rengetegen komolyan veszik. És persze, ha már fönt vannak ezek az illetők, a számukra fontosnak tartott ismerőseik hasonlóan „fontos” bejegyzéseit is értékelniük kell. Mindehhez nyilván idő szükségeltetik, amivel ők feltehetően sokkal rendelkeznek. Okostelefonjuk felbecsülhetetlen kincs, ami -adódik a kérdés – fontosabb, mint saját családjuk, a valódi életük? Minden másodpercben velük van, nyomják, óvják és nyilván használják.

Értem én, hogy 21. század és technika, haladás, meg fejlődés és trendiség, de ha valaki csak így tud villantani, így tudja a többiek tudtára adni, hogy létezik, és hú, de ügyes, értékes ember, mert ezt is meg azt is tudja és csinálja, azzal már rég gond van. Ha valaki ide sorolná az üzleti szándékú bejegyzéseket vagy az önmarketinget, nem biztos, hogy jól teszi, mert ezeknek legalább célja van.

Amiről most én írok, az egy szomorúbb, pszichológiáját tekintve egyszerűbb jelenség, amiről az alábbi nagyon helyes animációs film is szól. Anélkül, hogy ítélkeznék vagy megmondó ember akarnék lenni (nem tudom, hogy ez most sikerült -e), önkontrollra intenék mindenkit, mert anélkül sokkal többet veszíthetünk az olyan ártatlannak tűnő dolgok mértéktelen használatával, mint Facebook és társai.