Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Feldmár András: Szabadság, szerelem - aFüzet

Feldmár András: Szabadság, szerelem

Szabadság, szerelem!
Szabadság, szerelem!
E kettő kell nekem.
Szerelmemért föláldozom
Az életet,
Szabadságért föláldozom
Szerelmemet.
/Petőfi Sándor, 1847. január 1./

E vers ihlette meg a Kanadában élő, magyar származású neves pszichológust, Feldmár Andrást. Szabadság, szerelem – e két fogalomról beszélt előadásaiban hallgatóságának, mely előadások anyaga most könyv formájában is megjelent.

Azt próbálja tudatosítani velünk, hogy nem kell föláldozni sem a szerelmet, sem a szabadságot, mert a kettő együtt is remekül működik.
Véleménye szerint az igazi szeretet vagy az igazi szerelem növeli a szabadságot. Lehet úgy élni, hogy ne kelljen az embernek a szabadságával fizetni azért, hogy valakivel boldog legyen. Feldmár András Petőfivel ért egyet, miszerint a szabadság valóban előbbre való a szerelemnél.

Szerinte a köztudatban az él, hogy a függőség rossz dolog, azonban ez nem így van, már a csecsemő is függ az édesanyjától, majd felnőttként újra kialakítjuk a függőséget egy társsal.
Feldmár András véleménye szerint: „A jó házasság valójában nem más, mint annak az állapotnak az elmélyülése, amelyben egyik fél sem tudna a másik nélkül élni. Ez a szerelmen alapszik, ami pedig az az állapot, amikor sokkal jobban érzem magam a másikkal, mint nélküle.”

Olvashatunk még a könyvben arról, hogy milyen az igazi anyai szeretet, milyen hatással vagyunk gyermekeinkre, miért ragaszkodunk rossz szokásainkhoz és hogyan vehetjük kezünkbe életünk irányítását. Minderről röviden, érintőlegesen esik szó, hiszen sajnos nem az egész előadássorozat jelent meg nyomtatásban, hanem annak egy rövidített változata.

Lehet ez így tökéletes, mert nem tálcán kapjuk kérdéseinkre a választ, hanem elgondolkodunk rajta, és magunkban, saját életünkre vonatkozóan válaszoljuk meg azt.

Burkus Imréné Erdős Margit

Felkeltette az érdeklődésedet a könyv? Tetszett Margit írása? Jelezd tetszésedet egy lájkkal a bejegyzésnél, de meg is oszthatod a történetet.

Te is írnál könyvajánlót? Akkor mutatjuk aktuális felhívásunkat: