Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Testünk jelez, ha lelkünk szenved - aFüzet

Testünk jelez, ha lelkünk szenved

Amikor az elme és a lélek között diszharmónia van, testünk jelez. Lehetnek enyhébb, de akár erősebb lefolyású tünetek is, amiket ilyenkor tapasztalunk. A visszatérő panaszokat ajánlatos komolyan venni és elgondolkodni kialakulásuk miértjén. Használhatunk különféle gyógyszereket is, ám mindaddig nem várható teljes gyógyulás, amíg a probléma gyökerét meg nem fejtjük és nem orvosoljuk. Minden egyes testrészünk különböző lelki eredetű bajokat jelez.

Arcüreg – Étkezéssel kapcsolatos probléma.
Boka – Belső hajlékonyság. A bokarándulás, törés jelzi, hogy ha valaki nem a saját útját járja, ha nincs összhangban a lényével,
Csípő – Az egyensúly központja. Jelzi, ha a lélek és az elme mást akar, ha a lélek nem tud azonosulni valamivel, amit a fejünkbe vettünk.
Derék – Anyagiakkal kapcsolatos, amit el kell engedni. Nincsen készen még valamire az ember.
Fej – Nagyon keményen ragaszkodik egy dologhoz, amit elképzel. Nem enged belőle, irányítás alatt akarja tartani az életet, pedig nem lehet kiszámítani előre, hogy mi fog történni.
Fül – Belső hallással kapcsolatos. Nem hallja meg, amit a lelke üzen. Lelki érzékenység. Az átlagember csak akkor lép kapcsolatba a belső énjével, a tudatalattival, amikor alszik. Fülgyulladás, fülzúgás jelzés, hogy nem akarja meghallani, amit a lelke súg.
Haj – Érzelmek elutasítása. Nincs meg a finomság, lágyság, a finom érzékelés. Férfias energiák vannak túlsúlyban.
Has – Az érzelmek területe. Itt van az életerő központ, a lélek energia. A lélek konyhája a gyomor. Minden ott van, amit elfogadunk és amit nem fogadunk el. A hasi problémák az érzelmi ragaszkodás, megszállottság állapotát is jelzik. Például ha nagyon szeretünk valakit, akit nem engedünk el, akkor akár gyomorfekély is lehet belőle.
Homlok – Csőlátás, túlzott racionalitás. Ki akar nyílni a lélek, mondani akar valamit.
Húgyhólyag – A régi múltból hozott gyermeki sérelmeket jelzi. Gyermekkorban megélt, szexualitáshoz köthető emlék.
Kéz, karok – Az ölelés és a munka eszközei. Ellenállunk valamiben a tudatalattinknak, de ha együttműködünk vele, akkor megszűnik a fájdalom. Jobb kéz – férfi oldal – racionális dolgokhoz, vagy apához, férjhez, fiúhoz stb. köthető problémákat jelez. Bal kar – a saját nőiségünkkel vagy egy női személlyel kapcsolatos dolog, ami kapcsán zavar van bennünk. (az agyféltekékkel ellentétesek a női és férfi oldalak)
Lép – Szégyenérzettel kapcsolatos probléma. Félelem egy új dologtól, fájdalom, negatív érzelmek, érzések elfojtása.
Máj – Harag, indulat, düh, önmaga felé megélt negatív érzelmek. Ide tartozik a bűntudat is.
Mell – Az anyával kapcsolatos dolgokat jelzi. A vele való kapcsolatot el kell rendezni.
Nyak – Túl büszke, túl merev, túlságosan ragaszkodik az elveihez, az elképzeléseihez. Nem enged belőle.
Nemi szervek – Önértékelési problémák vagy bűntudat.
Sarok – Sarkalatosság, szélsőségesség. Szélsőségesen éli az életét valaki. Szólhat mártíromságról, önlemondásról, vagy az ellenkezőjéről: túl negatív érzelmekről, irigységről. Mindkettő egyformán veszélyes.
Szem -Látásproblémák. Közelre – nem veszi észre az orra előtt zajló dolgokat, vagy nem akar tudomást venni róluk, halogatás. Ha távolba nem lát, nem néz a jövőbe, nem törődök azzal, hogy mi lesz, nem fogadja el a világot, a jövőképet nem látom.
Térd – Büszkeség, merev gondolkodás. Ha valamit nem akarok megcsinálni büszkeségből, jelez a térd.
Torok – Kommunikáció, elfojtott önkifejezés, önmegvalósítás. Ha valaki nem vállalja fel, amire vágyik. A torokcsakrához tartozik a pajzsmirigy és mellékpajzsmirigy is.
Tüdő – Boldogság befogadását akadályozó probléma. Önelfogadás hiánya, nem befogadó, nem méltó az életre érzés. Ilyenkor tüdőtágulás, asztma is jelezhet. (A dohányzás kisebbségi komplexust mutat, az ember maga ellen tesz kárt.)
Szív – A szeretet központja. Problémák vele: az illető nem adja ki az érzelmeit, nem őszinte önmagával. Mást mond, mint amit érez, nem vállalja fel az érzéseit, keménységet mutat. Hibás magatartás, hiszen az érzelmek azért vannak, hogy megéljük őket.
Váll – Görcsös ragaszkodás dolgokhoz, kötődés ahhoz, amit elképzel.
Vese – Az érzelmek területe, az alázatosság tartozik hozzá. Ilyen típusú ember az, aki mindenkit maga elé enged, mindenki érdeke fontosabb, mint a sajátja. Más helyett dolgozik. Eredménye vesekő, vesegyulladás.

Raffai Katalin ayurvédikus gyógyító