Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
TOP belföldi kirándulóhelyek: Zala - aFüzet

TOP belföldi kirándulóhelyek: Zala

A következő hónapokban igyekszünk tippeket adni azok számára, akik bele vannak szerelmesedve az erdőkbe és természetvédelmi területekbe, akik szívesebben húznak bakancsot, amikor nincs strandidő, minthogy konzolt vegyenek a kezükbe és a gép elé üljenek. Összeállításunk szubjektív, a felsorolt helyeken túl, természetesen még rengeteg fantasztikus hely található megyénként.

Nagybakónak (Zalakaros és Nagykanizsa között) közelében lévő Kőszikla-szurdok

„Népiesen “Kicikla” a környék egyedülálló vízmosása. Felső pannon-tengeri homokkőbe, márgába ékelődve, csodálatos formájú homokkő sziklafalak közé csalja a kíváncsi utazókat. A meder vize a rétegesen elhelyezkedő homokkő alól és az úgynevezett könnyező falakból szivárog. Egyedülálló mikroklímának köszönhetően a sziklákat nagy telepekben borítja a májmoha. A természeti képződményt az Árpád-forráshoz vezető útról É-Ny-i irányba haladva (útjelző tábla) lehet a legkönnyebben megközelíteni.” Nagykanizsa Tourinform

Diás-szigeti Fekete István Emlékház – Kis-Balaton

A Kis-Balaton lápos, nádas élőhely, igazi madárparadicsom. Tavasszal-ősszel, a vonulások alatt 20-25000 madár népesíti be. Az emlékházhoz vezető út autó-mentes, szakvezetővel látogatható területen fekszik. A közelben található (Zalavári-hídfő közelében) Kis-Balaton Ház feltétlenül ajánlott, interaktív, az egész család imádni fogja. Biciklire pattanva a legjobb felfedezni a környéket. A másik közeli úti cél a Kányavári-sziget legyen, ahol órákat lehet eltölteni a Kis-Balaton csodás látványával.

Kő-orra, Várvölgy

Szőlőskertek és nyaralók mellett, az Országos Kéktúra útvonalon jutunk el a páratlan kilátást tartogató, fantasztikus panorámát nyújtó magaslatra. Az egész Tapolcai-medencét belátni és a Bakony előterében számos bazaltsapkás tanúhegyet látunk a helyről. A páratlan természeti adottságokkal büszkélkedő falut  minden oldalról körbeölelik a hegyek, ekülön felfedezésre várnak erdejei és a szomszéd települések várai is, úgymint a Tátika és a Rezi vár.

A Kovácsi-hegy

Nevét a törökdúlás idején el­pusztult Kovácsi faluról kapta, amely a hegytől keletre levő ki­sebb medencében volt egykor. A jeles földrajztudós, Cholnoky Jenő szerint hazánk legszebb bazaltmezája /meredekfalú bazaltfennsík/ a Kovácsi-hegy. A Bakony legnyugatibb tagját képező Keszthelyi-hegységben, annak az északi részén, az ún. Tátika-csoportban van a Kovácsi-hegy. Legnagyobbrészt Zalaszántó közigazgatási területéhez tartozik, de természeti értékeinek egy jelentős része Nagygörbő területére esik /peremterületei átnyúlnak még Vindornyaszőlős, Vindornyalak és Döbröce területére is/. A mára mintegy 800 méter hosszú bazaltutcát barlangok (10 ismert) teszik még izgalmasabb kirándulóhellyé. (forrás: barlang.hu)

Tormafölde

Göcsejben, Tormafölde határában található erdőrezervátum olyan, mintha a Gyűrűk Ura helyszínén járnánk. A kb 31 hektáros terület azért különleges, mert az itt lévő fák közel 200 évesek, és negyven éve nem történt fakitermelés, így teljesen érintetlen. Éppúgy látunk földből kicsavarodott, gyökerükkel felfelé álló fákat, mint ezüstös törzsű, égnek meredő szemtelenül zöld lombokat. Közben útba ejthető Páka, Öveges professzor szülőfaluja, ahol megéri kicsit maradni.