Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
A legfontosabb szempontok a tévé kiválasztása során - aFüzet

A legfontosabb szempontok a tévé kiválasztása során

Egy új televízió vásárlásakor sok szempontot kell figyelembe venni. Az új technológiáknak köszönhetően a lehetőségek tárháza széles, így mindenki megtalálhatja a neki leginkább megfelelő készüléket. Nézzük, mire érdemes figyelni a vásárlás előtt!

Szempontok

A legjobb televízió a Rankito.hu szerint az a készülék, amely 4K vagy Ultra HD technológiával ellátott, melyek között LCD, LED, OLED és QLED kijelzősök is megtalálhatóak. A 4K és az UHD mind a felbontásra utal: minél magasabb az érték, annál élesebb és jobb minőségű kép megjelenítésre képes a tévé. Amennyiben a képernyőt nemcsak filmnézésre, hanem számítógépes játékok megjelenítésére is szeretnénk használni, úgy érdemes a minél jobb felbontást választani, ami képes visszaadni a játékok és a filmek igényes  megjelenését.

A OLED és az QLED között technológiai különbség van: előbbi mély feketét és elhatárolt fényeket képes megjeleníteni olyan szobákban, amikben sok a fényforrás, kiküszöbölve a holdudvar hatást. Utóbbi (QLED) viszont valóságosabb színeket és gyorsabb kép megjelenítést tud nyújtani.

Milyen messzire üljek a készüléktől?

Gyerekkorunkban talán sokat hallhattuk, hogy ne üljünk túl közel a televízióhoz, mert rontja a szemet. Nos, napjainkban is célszerű legalább 2-3 méter távolságot tartani a készüléktől, nemcsak a szemünk féltése miatt, hanem a jobb szenzoros élményekért is. Vegyük mindig figyelembe a képernyő méretét, felbontását és a szoba nagyságát ahhoz, hogy megtaláljuk az ideális távolságot a maximális élvezetért cserébe. A hüvelykujj szabály az, hogy a képátló duplája a minimum szükséges távolság.

A kanapék és a fotelek beállítása viszont már nem feltétlen kell, hogy párhuzamosan álljanak a képernyővel szembeállítva – az egyre fejlettebb képernyőbontásnak köszönhetően akár oldalról is kényelmesen ráláthatunk a tévére, semmit nem veszítve a műsorok okozta élményből.

Okostévé – megéri!

Amennyiben nem igazán használunk online felületeket, mint a Youtube vagy a streaming szolgáltatók, úgy egy hagyományos eszköz célszerűnek tűnhet. Ellenben az okoskészülékek sokszor már beépítve rendelkeznek ezekkel az applikációkkal, és mindössze a wifire és a saját profilunkra van szükség ahhoz, hogy a kanapéról nézzük meg kedvenc vloggerünk legújabb videóját, vagy gyorsan belekezdjünk egy sorozat új epizódjába. Válasszunk tehát a saját prioritásainknak megfelelően!

 

 

A fotó forrása:

Andrey_Popov / Shutterstock.com

 

(X)