Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Toxikoma - Szabó Győző drogvallomása októbertől a mozikban - aFüzet

Toxikoma – Szabó Győző drogvallomása októbertől a mozikban

2020. októberében kerül a mozikba Herendi Gábor legújabb filmje, a Toxikoma, melynek teaserét látva biztosak lehetünk abban, hogy szuggesztív és felkavaró filmmel lepi meg a nézőket a Kincsem és a Valami Amerika trilógia rendezője.

Herendi Gábor új közönségfilmje, a Toxikoma, Szabó Győző azonos című önéletrajzi írásán alapul, mely a két főhős, a drogos alfahím (Szabó Győző szerepében Molnár Áron) és az istent játszó pszichiáter (Csernus Imre szerepében Bányai Kelemen Barna) egymásnak feszüléséről és baráttá válásáról szól. A könyv a népszerű színész életének legnehezebb éveit eleveníti fel, egy hosszú évekig tartó drogos zuhanást, melynek végén minden szétesik Győző körül, aki végül rászánja magát az elvonókúrára. Itt találkozik Csernus doktorral, s innen indul a film, ami azt az ego harcot mutatja be, ami a két domináns férfi között zajlott a pszichiátrián. Mindketten bejárják a saját útjukat és megtanulnak valamit a másiktól, amitől a saját életüket is jobb irányba fordítják. Győző és Csernus egymással harcol, de egy ponton mindkettejüknek el kell jutni a felismerésig, hogy csak közösen juthatnak előre, és hogy van valami, amiben csak a másik segíthet rajtuk.

A színészek kiválasztásánál nem a jól bevált sztárparádéban gondolkodott Herendi, a fő szempont az volt, hogy meggyőzőek legyenek a színészek. Szabó Győzőt Molnár Áron és Csernus doktort Bányai Kelemen Barna, Kaszás Attila-díjas színész alakítja, Éva nővér szerepében pedig Török-Illyés Orsolyát láthatjuk.

A forgatás során a legkeményebb, legnyomasztóbb drogozós jeleneteket vették fel először, melyek során Szabó Győzőtől nagyon sok segítséget kapott Áron, aki a fiatalkori Győzőt alakítja. Szükség is volt a támogatásra, hiszen nem csak szakmai kihívás volt ez a színészek számára, hanem pszichésen is nagy feladat volt a forgatás, melyen már az első napokban sírva fakadtak a főszereplők. “Az pedig, hogy egy kortárs pályatárs életének legpokolibb időszakát kell eljátszani, páratlanul nehézzé és egyben izgalmassá is tette a szerep megformálását” – nyilatkozta a munkáról Molnár Áron.

Áront egyébként nem csak a Mi kis falunk sorozatból ismerheti a nagyközönség, hisz’ „noÁr” művésznéven számos fontos, társadalmi problémára hívja fel a figyelmet ismert aktivistaként.

A film képi világát az a Szatmári Péter jegyzi, aki a Kincsem, a Liza a rókatündér vagy a Viszkis  operatőre is volt és ebben a filmben olyan atmoszférát sikerült teremtenie a két  „nagyvad”, Csernus doki és Győző “összecsapásának”, ami legalább olyan elementáris erővel beszippantja a nézőt és nem ereszti 120 percen át, mint Győzőt a drog. A nézőknek pedig marad a döbbenet és a két hatalmas teljesítménykényszer hajtotta ego harcának tanulsága.

Forrás: Vertigo Média és Cinamcity