Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
A legfontosabb tudnivalók egy helyen, avagy friss akvaristáknak köelező! - aFüzet

A legfontosabb tudnivalók egy helyen, avagy friss akvaristáknak köelező!

Megvetted az új akváriumodat? Alig várod már, hogy berendezd, de még szükséged van hozzá pár apróságra? Maradj velünk és tudd meg, hogy mik azok az elengedhetetlen kellékek, amikkel még szebbé varázsolhatod a természetnek eme apró kincsét!

 

Amit mindenképp szerezz be!

 

Most bemutatjuk a legfontosabb kellékeket, amiket minden esetben szerez be a friss akváriumhoz. 

 

Természetesen az első és legfontosabb egy Ferplast akváriumszett és persze a hozzá tartozó bútor. Emellett nagy szükség van még a megfelelő vízminőség kialakításához vízelőkészítő szerekre, szigetelőre, aljzatkiegyenlítő anyagra és persze talajra. Ahhoz, hogy a halak megfelelő minőségű és hőmérsékletű vízben érkezzenek, elengedhetetlen egy hőmérő, némi vízinövény, és igény esetén műnövény és egyéb dekorációs anyagok.

 

Amennyiben ezeket mind sikerült beszerezni, akkor az első lépés, hogy a csomagold ki az akváriumszettet. Ezután alaposan vizsgáld át minden négyzetcentiméterét, hogy biztosan sértetlen és beüzemeltető állapotban van-e. A technikai berendezéseket is mindenképp próbáld ki, mert anélkül nem igazán lesz jó az akvárium. De ez tényleg csak próba legyen, ne használat, mivel sem a szűrőnek, sem pedig a fűtőberendezésnek nem tesz jót, ha szárazon alkalmazzák. 

 

Mindenképp olvasd át a használati útmutatót és közben már válaszd ki fejben, hogy hol is kap helyet majd az akvárium. Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor semmiképp nem teszed ajtó vagy ablak közelébe, mivel egy vehemensebb mozdulat kapcsán könnyen baj érheti, arról nem is beszélve, hogy a természetes fény a világítás mellett nem létszükséglet.

Helyezd el és rendezd be!

 

Ha megvan az ideális hely, akkor állítsd oda a bútort, majd használd a szigetelő- és az aljzatkiegyenlítő lapot, és arra helyezd az akváriumot. A legjobb, ha első lépésként leteszteled, hogy nem szivárog-e valahol az akvárium, azaz üresen töltsd fel vízzel, amíg a leendő aljzatot megtisztítod. Ha nem ereszt, akkor nyugodtan engedd ki belőle a vizet.

 

Amennyiben vásároltál növényi táptalajt, akkor azt még az aljzat letétele előtt helyezd el az akvárium különböző pontjain. Ha ez kész, akkor 4-5 centi vastagságban töltsd fel az akváriumot a választott aljzattal, de vigyázz, hogy ne keverd össze a táptalajjal. Töltsd fel az akváriumot 1/3-ig vízzel, majd ha beletetted a dekorációs elemeket, akkor emeld a vízszintet az akvárium 2/3-áig. Ekkor jöhetnek a technikai berendezések, majd a vízelőkészítő szerek. 

 

Végül tedd bele a növényeket, és már töltheted is a végleges mennyiségig. Legalább 1 hétig érdemes ebben az állapotban tartani, mielőtt beleteszed a halakat, hogy tökéletes legyen a közeg, ahova érkeznek. A szűrő használata éjjel-nappal ajánlott, és a hőmérséklet szinten tartására is ügyelj majd! Elsőre ne zsúfold túl halakkal, hanem ezt is csak fokozatosan csináld!

 

(X)