Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Ezeket a könyveket keresték a legtöbben májusban - aFüzet

Ezeket a könyveket keresték a legtöbben májusban

A Bookline májusi sikerlistáján számtalan remek alkotás kapott helyet. Az előző hónapban sokan tették le a voksukat a minőségi szépirodalom mellett – legyen szó hazai vagy külföldi szerzők írásairól. Habár a sikerlista élmezőnye többnyire átalakult, változatlanul Orvos-Tóth Noémi bestsellere az első, amit Deborah Feldman vihart kavaró könyve követ, a toplista harmadik helyét pedig Ljudmila Ulickaja egyedülálló kötete zárja.

Orvos-Tóth Noémi pszichológiai írása májusban is a Bookline sikerlistájának élén végzett. Az Örökölt sors népszerűsége témájából fakad, hiszen a szerző állítása szerint frusztrációink okait családunk múltjában kell keresni. Ez sokszor nem könnyű feladat, mivel felmenőink traumáit generációról generációra adjuk tovább.

Deborah Feldman egy New York-i haszid közösségben töltötte gyerek- és fiatalkorát, míg úgy nem döntött, hogy menekülnie kell az ott uralkodó szigorú törvények elől. Életének történetét Unortodox – A másik út című könyvében írta meg, ami 2012-es megjelenése óriási vihart kavart. Idén a könyv alapján készült egy minisorozat is, ami rendkívüli nagy népszerűségnek örvend.

Ljudmila Ulickaja elbeszéléseinek hősei idősödő, magányos figurák, akik megpróbálják rendezni a konfliktusaikat a haláluk előtt, és gyanakodva fogadják, ha kapnak még egy esélyt az élettől. A lélek testéről szerzője végtelen empátiával és páratlan emberismerettel rajzolja meg portréit, történetei egyszerre vigasztalóak és felkavaróak.

Májusban végre kiderült, hogy kik azok a kortárs szerzők, akik megkapták a Libri irodalmi díjakat. Az idei nyertes könyvek és az egyik döntős alkotás is felkerült a Bookline sikerlistájára. A Libri irodalmi díjat idén Láng Zsolt Bolyai című életregénye érdemelte ki. A könyv Bolyai Jánosnak, a 19. század egyik legnagyobb elméjének állít méltó emléket, miközben bepillantást nyerhetünk egy nagyregényén dolgozó író mindennapjaiba is.

A Libri irodalmi közönségdíjat pedig Grecsó Krisztián, a felnövés kiszámíthatatlan, nehézkes folyamatát egy tizenéves kislány szemszögéből ábrázoló Vera című regénye kapta.

A díjak döntősei között szerepelt Nádasdy Ádám Jól láthatóan lógok itt című verseskötete is, amivel a szerző elnyerte az idei Aegon Irodalmi Díjat. Verseiben témák sokaságát hozza játékba: a szerelem, az öregedés, a gyógyulás és az emberlét megannyi apró mozzanatait örökíti meg.

Az e-könyvek listájának élvonalát ugyanabban a sorrendben és ugyanazok a könyvek alkotják, mint a nyomtatott sikerlistát. Mellettük még sok kihagyhatatlan könyv is felkerült az olvasott e-könyvek közé. Elsőként itt van Nádasdy Ádám Milyen nyelv a magyar? című könyve az anyanyelvünk iránt érdeklődőknek. Az elismert költő, nyelvész, és műfordító bevallása szerint alkotása se nem tankönyv, se nem kézikönyv: azzal a reménnyel íródott, hogy be tudja vezetni az érdeklődőket a magyar nyelv rejtelmeibe.

Edith Eva Eger A döntés című könyve az utóbbi évek egyik legnépszerűbb könyve, a karanténidőszakban újra nagyon népszerű lett. A magyar származású pszichológus írása abban segít, hogy megértsük, mit jelent megszabadulni a múltunktól, kudarcainktól és feloldatlan fájdalmainktól. A szerző arra próbálja rávezetni az olvasót, hogy az minden rossz ellenére is élhet teljes és gazdag életet.

Száz esztendeje, 1920 márciusában választották Magyarország kormányzójává Horthy Miklóst. Személye körül azonban mind a mai napig komoly emlékezetpolitikai és közéleti viták dúlnak. Ungváry Krisztián Horthy Miklós – A kormányzó és felelőssége 1920-1945 című történelmi könyvében megkísérli pontosan rekonstruálni Horthy mozgástereit, és a korban érvényes jogi és politikai elvárásokat és lehetőségeket figyelembe véve egyenként teszi mérlegre a kormányzó döntéseit és választásait.

A gyereknevelési és mesekönyvek esetében a Szívünk rajta független szakértői minden hónapban megneveznek egy kiemelkedő alkotást, ami júniusban a program szakmai és gyerekzsűrije szerint is a 70 éves Móra Könyvkiadó Amikor a kukák világgá mentek – Mai mesék a zöld jövőért című könyve.

A nyomtatott könyvek 50-es toplistája:

1 Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors
2 Deborah Feldman: Unortodox – A másik út
3 Ljudmila Ulickaja: A lélek testéről
4 Edith Eva Eger: A döntés
5 Saul Austerlitz: A Jóbarátok-generáció
6 Bartos Erika: Bogyó és Babóca – Hónapok meséi
7 Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek
8 Bartos Erika: Duna – Brúnó Budapesten 5.
9 Suzanne Collins: Énekesmadarak és kígyók balladája
10 Andrzej Sapkowski: Vaják IV. – The Witcher – A megvetés ideje
11 Nádasdy Ádám: Milyen nyelv a magyar?
12 F. Várkonyi Zsuzsa: Férfiidők lányregénye
13 Kertész Erzsi: Panthera 4. – A Jégmadár útja
14 Sally Rooney: Normális emberek
15 Borsa Brown: Sapho – Második rész
16 Náray Tamás: Utolsó reggeli Párizsban
17 Fábián Janka: A könyvárus lány
18 Ungváry Krisztián: Horthy Miklós
19 Láng Zsolt: Bolyai – puha kötés
20 Yuval Noah Harari: Sapiens
21 Diana Gabaldon: Outlander 6/1. – Hó és hamu lehelete – puha kötés
22 Chris Ingham: Metallica – Történelem a dalok mögött
23 Andrzej Sapkowski: Vaják III. – The Witcher – Tündevér
24 Stephen King: Emelkedés
25 Margaret Atwood: Az ehető nő
26 Andrzej Sapkowski: Vaják I. – The Witcher – Az utolsó kívánság
27 Molnár Gál Péter: Coming out
28 Grecsó Krisztián: Vera
29 Mártonffy Zsuzsa: Akiknek két anyja van
30 Andrzej Sapkowski: Vaják – The Witcher – Viharidő
31 Beck Andrea: A Titoktündér
32 Andrzej Sapkowski: Vaják II. – The Witcher – A végzet kardja
33 Bereményi Géza: Magyar Copperfield
34 Elena Ferrante: Briliáns barátnőm
35 Pap Éva: És újra felkel a nap
36 Berg Judit: Rumini
37 Tóthné Libor Mária: Limara Péksége
38 Jeffrey Archer: Aki mer…
39 Dr. Joe Dispenza: Válj természetfelettivé!
40 Joanne Harris: Az epertolvaj
41 Liane Schneider: Bori szobatiszta lesz
42 Dr. Joe Dispenza: Engedd el önmagad
43 Almási Kitti: Bátran élni – Félelmeink és gátlásaink leküzdése
44 Lucinda Riley: Napnővér
45 Marék Veronika: Boribon mackói
46 Dr. Joe Dispenza: A placebo te magad légy!
47 Berg Judit: Rumini Tükör-szigeten
48 George Orwell: 1984
49 Nádasdy Ádám: Jól láthatóan lógok itt
50 Margaret Atwood: Guvat és Gazella

Forrás: Bookline sajtókommunikáció