Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Kutyák és az autózás - hogyan szoktasd hozzá? - aFüzet

Kutyák és az autózás – hogyan szoktasd hozzá?

Némely kutyus imád kocsikázni, és amint a gazdi megközelíti a járművet, máris ott terem, és türelmetlenül várja a beszállás pillanatát. Ezzel szemben akadnak olyan ebek is, akiket viszont úgy kell beerőszakolni az autóba, az utat pedig végig eszeveszett pánikolással töltik.

 

Mit tegyél, ha a te kutyád is ebbe a csoportba tartozik? Ideje megbarátkoztatnod az autózással! Ehhez adunk most pár tippet. 

 

Ismertesd meg a járművel!

 

Sok kutya félve reagál az idegen dolgokra, új helyzetekre. Ezért legelőször adj neki alkalmat arra, hogy rájöjjön, az autótól nem kell tartania. Csalogasd a jármű közelébe, engedd meg, hogy alaposan körbeszaglássza. Ezután nyisd ki az ajtót és ülj be, majd beszélj hozzá megnyugtatóan. Próbáld meg beinvitálni. Ha sikerül, és bemászik hozzád, akkor természetesen ne maradjon el a jutalom sem! 

 

Most még ne indítsd be az autót, a cél az, hogy az állat rájöjjön, ez nem egy félelmetes hely. Ha már be mer szállni, akkor ideje, hogy megbarátkoztasd azzal a hellyel, ahol az utak alatt majd lennie kell: ez lehet egy szállítóbox vagy akár az ülés is, de ekkor mindenképp helyezz el valamilyen ülésvédő anyagot, hogy megvédd a kárpitot. A Trixie kínálatában többek közt ilyen hasznos autós felszereléseket is találsz, amiket megrendelhetsz a Kutyakajas.hu Webáruházból. 

Szoktasd hozzá a motorzajhoz és a mozgáshoz!

 

Ha a kutya már félelem nélkül el tud helyezkedni az autóban, akkor indítsd el a járművet, hogy megismerhesse a motorzajt, majd mutasd meg neki, milyen az, amikor a kocsi mozgásba lendül. Először csak a parkolóban vagy az udvarban tégy lassan egy kört, és közben figyeld, hogy a kutya miképp reagál rá.

 

Ha nem akar pánikszerűen elmenekülni, akkor tégy egy rövidebb utat a környéken. Bár a szemeddel végig figyelj az útra, de közben beszélj hozzá, hogy még hátul ülve is hallja a hangodat. Ha mégis félni kezdene, akkor húzódj félre, és nyugtasd meg. 

 

Ne feledd, a fő a fokozatosság: mindig csak egy kicsivel növeld a távot, és közben tartsd szemmel az állatot, hogy nem érzi-e rosszul magát, ugyanis a kutyák is hajlamosak a szédüléssel és hányással járó utazási betegségre, amiken a gyógyszerek segíthetnek.

 

Ha minden rendben ment, akkor természetesen most is jár a jutalom, így az állat pozitív megerősítést kap. 

 

Tedd élménnyé az utazást!

 

Ha csak állatorvoshoz viszed a kutyát autóval, akkor nem csoda, ha semmi kedve nem lesz kocsikázni, mert összeköti az utazást a rendelővel és az ott szerzett kellemetlen élményekkel. Ha viszont a cél egy jó kis kirándulás, egy izgalmas futtató vagy esetleg egy kutyás strand, akkor rájön majd, hogy az autózásnak pozitív hozadéka is lehet. 

 

Legyen minél több olyan alkalom, amikor a kocsikázást közös program követi, ahonnan az eb is élményekkel gazdagodva tér haza. Néhány ilyen alkalom után megtanulja majd, hogy az autó látványa jót is jelent, így hamarosan valószínűleg izgatott farokcsóválásba kezd majd, amint meghallja a beinduló motor hangját. 

 

(X)