Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Sem a boldogság, sem a boldogtalanság okát nem kell kutatni - Fahidi Évával beszélgetett Dr. Almási Kitti - aFüzet

Sem a boldogság, sem a boldogtalanság okát nem kell kutatni – Fahidi Évával beszélgetett Dr. Almási Kitti

A TE döntésed címmel indított beszélgetéssorozatot Dr. Almási Kitti klinikai pszichológus tavaly év őszén, melyben izgalmas életúttal rendelkező közéleti szereplők osztják meg gondolataikat, tapasztalataikat a népszerű szakemberrel. A Nyitott Akadémia YouTube csatornáján futó sorozat legutóbbi vendége Fahidi Éva volt, akit a nagyközönség Szabó Réka A létezés eufóriája című dokumentumfilmjében ismerhetett meg.

Fahidi Éva 20 évesen egyedül jött haza Auschwitz-Birkenauból, ahol 49 családtagját ölték meg, köztük anyját, apját és kishúgát. A holokauszt túlélő Dr. Almási Kittinek „élő és valódi történelemről mesélt”, személyes traumákról, az elfojtásról. Könnyek nélkül. „Soha nem sírtam ki magam. Még nem sirattam el a családomat.”-mondta. Pedig, mint azt hozzátette, azt a természet adta az embernek azért, hogy megkönnyebbüljön a lelke.

„Hova lehet hat évtizeden keresztül rejteni, mekkora, milyen vastag az a réteg az ember lelkében, amibe mindig le tudja nyomni…?”

Általában akkor engeded közel magadhoz a traumádat, amikor már el tudod viselni- mondta Almási Kitti beszélgetőtársának, amikor az feldolgozás témájáról volt szó.

Fahidi Éva élete legmeghatározóbb döntésének azt tartja, amikor négy másik társával együtt úgy döntöttek, a fegyvergyárban vállalnak munkát, hogy kikerüljenek a koncentrációs táborból. Mint mondta, az egy nagyon tudatos döntés volt, aminek köszönhetően mindannyian túléltek. Az útelágazások, nagy választásokat érintő kérdésre Voltaire Candide című művével válaszolt, ami számára egyértelművé tette (és ezzel segítette életútjának alakulását), hogy nem kell a boldogság vagy boldogság miértjeit, mert az utat mindenki maga választja döntéseivel.

Fahidi Éva rendszeresen jár Auschwitzba, mert meg akarja érteni a vele történteket. Az utolsó generáció tagjai, aki hitelesen tud mesélni a történtekről.

A több témát érintő beszélgetést szívből ajánljuk, ami online megtekinthető az alábbi linken: