Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Díjazták a legjobb szinkronmunkákat - aFüzet

Díjazták a legjobb szinkronmunkákat

Hétvégén került megrendezésre a Szinkronünnep és Díjátadó Gála az Uránia Nemzeti Filmszínházban, ahol a szakmai díjak mellett a közönségszavazás alapján legjobbaknak járó elismerések is átadásra kerültek.

A szakmai díjakról egy, a SziA által felkért zsűri – Aprics László, Bánsági Ildikó, Márkus Tamás, Novák Péter, Réz András, Takácsy Gizella – és a szakmában dolgozó alkotók, szakemberek két lépcsőben döntöttek.

 

A szinkronmunka alapján az év filmje mind a szakma, mind a közönség szerint a Női részek lett. A sorozatok közül a szakma az Easttowni rejtélyeket, a közönség A nagy pénzrablást tartotta a legjobbnak. A legjobb film szakmai díját Pogány Judit, a sorozatét Tóth Enikő és Stohl András adta át.

Az Easttowni rejtélyek további két szakmai díjat is besepert: A legjobb női főszereplő díját Kate Winslet hangjaként Pálfi Kata vehette át az előző évi díjazottól, Nagy-Német Borbálától. A sorozat egészén végzett munkájáért Szalay Csongor a legjobb szinkronrendezőnek járó díjat kapta. A díj átadói Orosz Ildikó és Nikodém Zsigmond szinkronrendezők voltak.
A Richard Jewell balladája című film két szakmai jelölést váltott díjra: A címszereplő (Paul Walter Hauser) megszólaltatójaként Elek Ferenc kapta a legjobb férfi főszereplőnek járó díjat, amit Rátóti Zoltán adott át. A hangját a főhős ügyvédjének (Sam Rockwell) kölcsönző Rajkai Zoltán pedig a legjobb férfi mellékszereplő lett.
Ugyancsak szakmai elismerésben részesült Peller Anna, aki A csodálatos Mrs. Maiselben nyújtott alakításáért (Alex Borstein hangja) a legjobb női mellékszereplő díját kapta. A legjobb gyerekszereplő Maszlag Bálint, a legjobb csoportos szereplő pedig Mohácsi Nóra lett.

A közönség is megszavazta a legjobb női és férfi szinkronhangokat is: Csifó Dorina és Epres Attila vehették át ezeket a díjakat.

A gálán összesen hét életműdíj került átadásra. Többek között Kovács Nóra, színésznő és Lőte Attila, színész vehette át azt az elismerést, amelyet az elmúlt évtizedekben a szinkronizálás területén maradandót alkotó művészeknek és szakembereknek ítéltek oda.

A szinkronszakmában dolgozó szakemberek külön posztumusz életműdíjjal emlékeztek meg Németh Piroska gyártásvezető munkásságáról.

Az életműdíjakat Mihályi Győző, színművész, a SzíDosz elnöke és Tomasevics Zorka, szinkronrendező adták át
Szintén a rendezvény alkalmával hirdették ki a Selmeczi Roland Tálentum Díj legújabb nyerteseit is. Selmeczi Roland Tálentum Díjra a magyarországi tévé- és mozifilm forgalmazók jelölnek azon negyven év alatti színésznők és színészek közül, akik kiemelkedő tehetséggel szinkronizáltak az elmúlt évben. Az idei év díjazottjai: Szilágyi Csenge és Varga Rókus.

 

A 2021. évi díjazottak teljes listája:

Az év szinkronizált filmje: Női részek
Az év szinkronizált sorozata: Easttowni rejtélyek
Az év női főszereplője: Pálfi Kata
Az év férfi főszereplője: Elek Ferenc
Az év női mellékszereplője: Peller Anna
Az év férfi mellékszereplője: Rajkai Zoltán
Az év gyerekszereplője: Maszlag Bálint
Az év csoportos szereplője: Mohácsi Nóra
Az év szinkronrendezője: Szalay Csongor
Az év szinkrondramaturgja: Szojka László
Az év gyártásvezetője: Bogdán Anikó
Az év vágója: Kajdácsi Brigitta
Az év hangmérnöke: Tóth Péter Ákos
Az év szinkronsúdiója: Mafilm Audio

Életműdíjasok:
Színésznő: Kovács Nóra
Színész: Lőte Attila
Rendező: Vajda István
Gyártásvezető: Németh Piroska (posztumusz)
Dramaturg: Szeredás András
Vágó: Katona Edit
Hangmérnök: Balogh Mihály

Közönségdíjak:
Az év szinkronizált filmje: Női részek
Az év szinkronizál sorozata: A nagy pénzrablás
Az év női szinkronhangja: Csifó Dorina
Az év férfi szinkronhangja: Epres Attila

Selmeczi Roland Tálentum Díjban Szilágyi Csenge és Varga Rókus részesült.

 

Sajtóközlemény