Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Ezeket a könyveket olvastuk a legtöbbet nyár végén - aFüzet

Ezeket a könyveket olvastuk a legtöbbet nyár végén

A legkeresettebb könyvek listája jól tükrözi ezt a kettősséget: a romantikus történeteket nem tudtuk még elengedni, de mellette egyre jobban belemerültünk az önismeretbe is. És csak faltuk, faltuk a könyveket!

Augusztusban a sikerlista első helyét Delia Owens Ahol a folyami rákok énekelnek című könyve szerezte meg. A mű több szempontból is érdekes, egyrészt a szerző első regényeként kelt el több mint 4 millió példányban, másrészt 2019-es első megjelenése óta időről-időre újra felbukkan a legolvasottabb könyvek között, az érdeklődés nem csökken iránta.

A második helyen a Bookline sikerlista egyik állandó kedvence, Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyve áll. Sorsunk nem értelmezhető felmenőink életének ismerete nélkül, döntéseinket nagyban befolyásolja az ő életük – vallja a pszichológus szerző, akinek novemberben új könyve jelenik meg.

A harmadik helyezett Edith Eva Eger Döntés című kötete lett, ami szintén bestseller 2017-es megjelenése óta: az Auschwitz-ot megjárt szerző tanulságokkal teli élete sokaknak mutat utat továbbra is.

Gyilkosságok és rejtélyek köré íródott Guillaume Musso Most! című könyve, amely augusztus legkeresettebb krimije lett a Bookline-nál. A regény főszereplői, Lisa és Arthur évente csak egyszer találkoznak egymással: kapcsolatuk titkokkal, vágyakozással, kíváncsisággal és feszültséggel teli, és egy, a történet utolsó soráig feltáratlan rejtély is gúzsba köti őket. Sokan forgatták Kondor Vilmos Örvényben című bűnügyi regényét is. A Budapest Noir írója ezúttal a rendszerváltás éveibe repíti vissza az olvasót, ahol egy szenvedélybeteg nyomozó történetét követhetjük nyomon, akit nem hagy nyugodni a körülötte szellemként örvénylő – a jelent is meghatározó – keserű múlt. Nagy népszerűségnek örvendett az elsőkönyves Richard Osman A csütörtöki nyomozó klub című alkotása is, ami a klasszikus és a mai bűnügyi történetek jegyeit egyesíti. A szerző művével nem csak az olvasóközönség, de kortársai elismerését is elnyerte: regényét A. J. Finn, a Nő az ablakban című könyv írója, a legjobb Agatha Christie-regényekhez hasonlította.

Míg a bűnügyi regényekben gyakran találkozhatunk olyan szereplőkkel, akik féltékenységből vagy épp a nem viszonzott érzelmek miatt ölnek, addig a romantikus könyvekben legtöbbször a vágyak beteljesülésével találkozunk. Karen Swan Római kaland című könyvében a „megállíthatatlan szerelem” kerül a középpontba. A történet egy gazdag, idős hölgyről szól, akiért fiatalon rajongtak a férfinak, bájai és vagyona sokakat lenyűgözött, mégsem kaphatta meg senki. A magyarázat drámai titkot rejt. Rómától néhány száz kilométerre játszódik a hónap másik romantikus sikere. Lori Nelson Spielman Sors, szerelem, Toszkána című regénye minden lapja szerelemmel és titkokkal van átitatva. Yangsze Choo, a New York Times bestsellerlistás szerzője szerint a könyv „egy csodálatos utazás Olaszországon és az emberi szíven keresztül, tele humorral és bölcsességgel.”
Sokan forgatták a Bookline augusztusi sikerlistáján is szereplő Emily Nagoski Úgy, ahogy vagy című írását is. A szexuálpszichológus író célja, hogy eloszlassa a szexualitással kapcsolatos kételyeket, és kérdéseinkre válaszolva megmutassa az utat önmagunk felé, folyamatosan formálva a női testről alkotott képünket.

A Bookline „Szívünk rajta” gyerekkönyv-ajánló programjának szakértői matricával jelölik meg a minőségi újdonságokat, s ezek közül minden hónapban megneveznek egy kiemelkedő alkotást is. Szeptemberben a választás Peter Wohlleben Érted az állatok beszédét? – Kalandozások az erdőben és a ház körül című könyvére esett, amit a független zsűri egyik tagja, Bényei Judit tanár- könyvtárpedagógus így mutatott be: „Egyre gyakrabban halljuk, hogy nem szabad felborítani a természet egyensúlyát. De mit is jelent ez, hogy függ össze életünk a Föld összes élőlényének sorsával? Peter Wohlleben könyve az emberrel egyenrangú lényekként mutatja be a körülöttünk élő állatokat. Az évtizedekig erdészként szerző olyan kérdéseket tesz fel róluk, amelyek saját életünkben is alapvetők: hol laknak, mit esznek, hogyan beszélnek, hogy nőnek fel, mit éreznek, hogy boldogulnak a társaikkal, hogy viselik az időjárást, félnek-e, mit tesznek, ha veszélyben vannak?”

 

Borítókép: StockSnap from Pixabay