Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Itt a tavasz! - Filmtippek hétvégére - aFüzet

Itt a tavasz! – Filmtippek hétvégére

Immár visszavonhatatlanul megérkezett a tavasz, mi pedig ennek örömére olyan filmeket ajánlunk, amelyek főleg ebben az évszakban játszódnak. Műfaját tekintve nagyon vegyes ajánlónk tartalma, a filmek zömét megtaláljátok a videómegosztókon.

A muzsika hangja

Felejthetetlen filmklasszikus Julie Andrews és Christopher Plummer főszereplésével. Az amerikai zenés filmet máig az egyik legsikeresebbként tartják számon, tucatnyi remake és színházi darab készült belőle. A történet a 30-as évek Amerikájában játszódik, a főszereplője Maria, a fiatal és életvidám lány, aki apácának készül, de hamar rádöbben arra, hogy az apáca élet nem neki való, ezért elszegődik a szigorú Von Trapp százados gyermekei mellé nevelőnőnek. A lány megdöbben azon, mennyire túlfegyelmezettek a gyerekek, ezért úgy dönt, hogy a mogorva Von Trapp szigorú rendszabályait felrúgva, megtanítja a gyerekeknek, hogyan örülhetnek az életnek. Hamarosan egy igazi énekkar vidám hangja visszhangzik a házban a százados legnagyobb megrökönyödésére.

A film 1966-ban Oscar esőt kapott. Az egész családnak ajánljuk, bár nem egy mai film. Ha mégis meg szeretnétek nézni, megtalálni a legnagyobb videómegosztók egyikén.

A nagy hal

Tim Burton szépséges és egyben szórakoztató filmje alapmű, amiből nem hiányzik a fantázia, a humor, a kedvesség. Komoly filmes élmény a Nagy hal, amiben a látvány, a képek dominánsak. Érdekesség, hogy Daniel Wallace azonos című regénye alapján készült filmben kapott először szerepet Hollywoodban Marion Cotillard. Ewan McGregor, a film főszereplője végig remekel, egy utazóügynököt alakít a csodavilágban, ahol minden meseszerű. A kisváros legnépszerűbb fiatalembere fantasztikus kalandokat megélve fedezte fel a világot (amit el is mesél nekünk), amit a halálos ágyánál el is mesél fiának, aki egy szót sem hisz el az egészből. Ha még nem láttátok volna, nagyon ajánljuk, a filmre hamar rátaláltok az egyik legnagyobb videómegosztón.

A titkok kertje

A Frances Hodgson Burnett híres regényéből készült film nagy kedvencünk. A titkos kert valahol Angliában található, szigorú falakkal, vadul burjánzó növényekkel rejtve a kíváncsi szemek elől. A kastély szomorú és titokzatos urán kívül élő ember ide be nem teheti a lábát. Egyvalaki, a csúnyácska, árva, mogorva kis Mary – aki a filmben egyáltalán nem az -mégis megszegi a tilalmat. És a varázslatos természet észrevétlenül átformálja a kislányt, s nemcsak barátokra lel, hanem maga is képes gyógyítani, örököt adni – akár a megszelidített, csodálatos vadon. Megtanítja a kastély lakóinak, hogy az életet igenis szeretni és élvezni is lehet.

Szoba kilátással

E. M. Forster azonos című művét James Ivory filmesítette meg, illetve rendcezte, és olyan remek színészek keltették életre a főszereplőket, mint A romantikus dráma középpontjában Lucy Honeychurch, a fiatal arisztokrata lány áll, aki első külföldi útját tervezi. Firenze mellett dönt, gardedámja idősebb unokatestvére Charlotte lesz. Egy exkluzív hotelben szállnak meg, ahol egy félreértés folytán megismerkednek a karizmatikus, George-dzsal, egy nyugdíjas újságíró fiával. A két fiatal első látásra egymásba szeret, ám Charlotte felismerve a kibontakozó érzelmeket gyorsan visszaviszi a lányt Angliába. Hazatérve Lucy szembesül sorsával: hozzá kell mennie a gazdag Cecil Vyse-hoz. Hamarosan azonban kiderül, hogy új szomszédjuk nem más, mint George apja, akit a fia gyakran meglátogat. 1987-ben Oscar-díjakkal és számtalan egyéb elismeréssel jutalmazták a filmet. Érdemes rákeresni az interneten, aki még nem látta.

Örök kaland

Egy gyönyörű mese a halhatatlanságról, örök fiatalságról, ami A fim Natalie Babbitt azonos című ifjúsági regénye alapján készült. Az 1914-ben zajló történet főszereplője Winnie Foster, egy tizenéves kislány, aki egy kisvárosban él szüleivel. Szinte megfojtják szeretetükkel és aggódásukkal, ezért Winnie állandóan kalandokról és a szabad életről álmodozik. Egy nap a közeli erdőben sétálva eltéved, de szerencsére még sötétedés előtt összefut a kedves Tuck család tagjaival, akik az erdő közepén egy mesés kis házban laknak. A családfő, Angus, az anya, Mae és a két srác, Jesse és Miles Tuck szívélyesen fogadják be házukba az eltévedt jövevényt, aki ugyan szeretne minél előbb hazatérni, de akit ugyanakkor nagyon vonz a titokzatos erdei élet és a Tuck család jóképű sarja, Jesse. A 2002-es filmet jó szívvel ajánljuk, igaz, elsőre nem találtunk linket hozzá.

Tavaszi zápor

Az 1932-es magyar filmdráma egy cselédlány szomorú történetével indul, akit az uraság teherbe ejt. Mariska kálváriája a fővárosban folytatódik, egy bordélyházban talál menedéket. Egyre mélyebbre süllyed szégyenében, kislányát elveszik tőle, csak a halál vet véget szenvedéseinek. Az égből vigyáz kislányára, akire hasonló veszélyek leselkednek, mint egykoron őrá…

Érdekesség, hogy a Fejős Pál rendezésében elkészült film forgatókönyvét egy nő (Fülöp Ilona) írta – a harmincas évekről beszélünk. A videa.hu-n fellelhető a dráma teljes terjedelmében.

Korai tavasz

Igazi filmkülönlegességnek találjuk az 1956-ban készült japán filmdrámát. Yasujirô Ozu ezúttal az alsó középosztály felé fordult. Történetének főszereplői a kis fizetésű alkalmazottak, már akkor foglalkoztatta a munka- és vállalatorientált létezés pusztító hatása, mely tönkreteszi a családi kapcsolatokat. A film hőse, Shoji Sugiyama egy nagyvállalat alkalmazottja. Zsúfolt vonaton ingázik otthona és tokiói munkahelye között, fizetése alacsony, kiemelkedésre, jelentős előrelépésre a jövőben sem számíthat. Munkaidő után vonaton megismert útitársaival múlatja az időt, későn jár haza. Feleségét, Masakót elhanyagolja, kapcsolatuk kiüresedett. Gyermekük nincs, egyetlen fiuk évekkel korábban meghalt. Amikor egy nap viszonyt kezd Chiyóval, majd megfeledkezik fiuk halálának évfordulójáról, Masakónak elege lesz…A filmnek érdemes utánanézni, hátha letölthető valamelyik nagyobb portálról.