Warning: file_put_contents(): Only -1 of 46307 bytes written, possibly out of free disk space in /web/k5fc/afuzet.hu/wp-content/plugins/bsa-plugin-pro-scripteo/frontend/css/template.css.php on line 31
Mit olvastunk októberben? - aFüzet

Mit olvastunk októberben?

A Bookline ötvenes toplistájának több mint a fele új megjelenésű könyv lett, köszönhetően a lassan megérkező karácsonyi hajrának. Az októberi dobogósok megegyeznek a szeptemberivel, első helyen még mindig Coelho Hippije, második a nyár és most már az ősz slágere, a francia írónő Raphaelle Giordano regénye, harmadik lett a hálózatkutatóként világhírűvé vált Barabási Albert-László új kötete.

Paulo Coelho új, életrajzi források alapján megírt regényében, a Hippiben a 60-as, 70-es évek hippikorszakába repíti vissza olvasóit. A lázadó generáció jellegzetes figuráival egészen Ázsia szívébe utazhatunk, ahol nemcsak egy lassabb és nyugodtabb világot fedezhetünk fel, hanem a szerző korábbi munkáihoz híven önmagunkról is megtudhatunk egy s mást.
Raphaelle Giordano A második életed akkor kezdődik, amikor megérted, hogy csak egy van című regénye megjelenése óta a sikerlista élén. A könyv főhőse a harmincnyolc éves Camille, aki egy különleges kreatív módszer, a rutinológia segítségével indul neki elfelejtett álmai megvalósításának.

A világhírű hálózatkutató, Barabási Albert-László új könyvében, A képletben a siker egyetemes titkának nyomába ered, gyakorlati példákon át elemezve, miként lehetünk egyaránt elismertek a magánéletben és a munka világában. A képlet a nyomtatott könyvek között harmadik, az e-könyvek között az első lett októberben.

Ugyan a sikeres könyvek között mindig megtaláljuk gyerekeink kedvenceit, most Bartos Erikát, Bosnyák Viktóriát és Molnár Ferenc klasszikusát a sikerlista élére repítették az olvasók. Bartos Erika a Pest szívében a főváros világhírű látványosságait és rejtett titkait mutatja be. Bosnyák Viktória A sirály a király? című humoros történetéből nemcsak azt tudhatják meg a legkisebbek, hogy miként lesz az erdőben a valakiből király, de azt is, hogy mik a magyar helyesírás legalapvetőbb szabályai.
Molnár Ferenc klasszikusát, A Pál utcai fiúkat nem kell bemutatni. Molnár Ferenc hűségről, árulásról és erőszakkal szembeni helytállásról szóló klasszikusa 111 évvel a megjelenése után nemhogy nem vesztett eredeti pompájából, de az idővel talán még aktuálisabbá és időszerűbbé vált – nem csak a fiatal olvasók körében.

A pszichológai tematikájú könyvek mindig nagy érdeklődésre tartanak számot, októberben néhány régebben és újonnan megjelent könyvet mutatunk be, ami a Bookline sikerlistájára került.

Almási Kitti Irigység, kibeszélés, rosszindulat című könyve a legnagyobb taburól, az irigységről szól. Mások irigységét pillanatok alatt észrevesszük, sajátunkkal azonban ritkán merünk szembenézni. Almási Kitti legújabb könyve praktikus tanácsokat kínál, miként kerekedhetünk felül az irigységünkön, és óvhatjuk meg magunkat vele szemben.
A 2007-ben elhunyt Polcz Alaine egyike a közelmúlt legnagyobb hatású szerzőinek, akinek érzékeny megfigyelései és humánus világképe ma is a legkülönbözőbb generációkat képes megszólítani. A szerzőnő Gyermekkorom című emlékirata hiánypótló módon mutatja egy pálya kezdetét a két háború közötti Erdély küzdelmekkel teli világában.
A csallóközi álmos kisváros, Dunaszerdahely a 90-es évek végén fokozatosan vált a rettegés szinonimájává. A helyi maffia véreskezű akciókkal és mindennapi aljasságokkal tette élhetetlenné a hétköznapokat. Ezt a se nem régi, se nem távoli világot idézi meg három női sorson keresztül felkavaró A rendes lányok csendben sírnak című könyvében Durica Katarina.

Az októberi szépirodalmi felhozatal sok szép könyvet, történetet hozott. Öt évvel a páratlanul sikeres Polaroidok után a Simon Márton új kötettel jelentkezett. A Rókák esküvője hangvételében továbblép a korábbi köteteken, ugyanakkor minden megtalálható benne, ami a költő-slammer szövegeit már eddig is generációs élménnyé tette.
Margaret Atwood 1985-ben megjelent disztópiája, A szolgálólány meséje ma sikeresebb, mint valaha. A méltán megérdemelt figyelmet nem pusztán az immár második évadában tartó nagy sikerű sorozat hozta meg, hanem a #metoo kampány szomorú aktualitása is: Gileád, és a férfiak uralmára felépített világ, amelyben a nők kiszolgáltatottan élik mindennapjaikat, a jelek szerint közelebb van, mint gondolnánk.
Alice Walker 1982-ben megjelent Pulitzer-díjas regényének, a Bíborszínnek a főhőse Celie, aki a férfiak uralta szegénynegyedből próbál kitörni – ám ahhoz, hogy rátaláljon saját útjára, sokkal nagyobb harcot kell megvívnia, mint azt elsőre gondolta volna.

Digitálisan is szeretjük lapozgatni a könyveket, és itt is megvannak a nyertesek: